Üniversite Öğrencilerinin İş Hayatından Beklentileri

280

Öğrenciyken her şey güzeldir,hoştur daha mezun olmadan iş hayatımızla ilgili hayaller kurmaya başlamışızdır. eee o kadar yıldır okuyoruz, hepimiz iş hayatında iyi şartlarımız olsun isteriz. Hayal kurarız da kurarız. Beklentilerimiz epey çok,abartıyor muyuz acaba?

15 Bin Net Maaş

Para mevzusu olmazsa olmazımızdan, zaten ne için çalışıyoruz ki? O yüzden bu konuda beklentilerimiz hep uzay.İşe girer girmez yüksek meblağlar alacağımızı düşünüyoruz,umut işte.

2Haftasonu Çalışmam

Haftasonu çalışmaya gıcık oluruz.İş dediğin 5 gün olur değil mi ama? “Prensip gereği ben haftasonu çalışmam sevgili patronum. Tatilimi yaparım,kafa dağıtırım yoksa işlere veremem kendimi. ” He oldu canım he.

3Şirket Arabası isterim

Şirket arabası lazım bir kere, o olmazsa bu iş olmaz. Altımda şirket arabası olacak mesai bitiminde fıldır fıldır gezicem,e şöför de verseler iyi olur aslında kendimi yormamam gerek 🙂

4Güler Yüzlü Patronum Olsun

CengizPak.com.tr » Kişisel Gelişim

Patron dediğin güler yüzlü olur,sakin olur. Öyle hiçbir şeye sinirlenmez,kızmaz varsa da yanlışımız tatlış tatlış söyler. İzin istedin mi de tıpış tıpış verir. Anlayacağınız pamuk gibi sülalesi rahat birşey olmalı patron dediğin.

5İşlerime Karışılmasın

İşlerimize karışılmasından hiç hazzetmeyiz. İstediğim gibi yaparım işimi bu benim tarzım böyle yapıyorum çok biliyorsan kendin yap demek isteriz,diyemeyiz ya. 🙂

609.00-17.00 arası çalışırım

Bizim için mesai saatleri 09.00 ile 17.00 arasından ibarettir. Ne 09.00’dan önce geliriz ne de 17.00’den sonra çalışırız.Hele mesaiye falan hiç kalamayız,e prensip meselesi.

7Kısa Sürede Terfi Almak

Kısa sürede terfii alacağımızın hayaliyle işe girmişizdir,gözlerimiz yollardadır. Sanırız ki biz 2-3 aya kadar terfi alırız,bekleriz de bekleriz bakmışsın 2 yıl olmuş hala terfii merfi yok.

8Şirketin vazgeçilemez elemanı olmak

Kendimizi vazgeçilmez sanmaya bayılırız. Bizden asla vazgeçemezler, biz şirketin yapı taşlarındanız. Biz olmazsak bu şirkette olmaz.Tabii bu düşünceler, acı bir deneyime kadar.

9Yıllık İzin

Yıllık izin hakkında her şey haberi www.dunya.com'da

İstediğim zaman çat diye yıllık iznimi alır paşa paşa tatilimi yaparım. E o kadar çalıştık dinlenmek bizimde hakkımız.Hem yetmez 15 gün 1 ay yapalım biz şunu.

10İkramiye 

Her yılbaşı en az bir maaşımız kadar ikramiye isteriz. E o kadar bütün bir yıl çalıştık,teşvik edilmemiz lazım.

 
PAYLAŞ