Tarihin Kanınızı Donduracak En Ünlü Seri Katilleri

799

Tarih boyunca gerekse psikolojik hastalıkları gerekse de sapkın düşünceleri nedeniyle birçok cana kıymış seri katiller bulunuyor. Sadece sapkın düşünceleri nedeniyle birçok insana kıyan seri katillerin bazıları var ki yaptıkları vahşetlerle tarihin kanlı sayfalarına isimlerini yazdırmayı başarmışlar. Kanınızı donduracak bu nasıl insan diyeceğini bu seri katilleri ve hikayelerini yakından inceleyelim.

  1. Charles Manson

İlk seri katilimiz aslında hiç cinayet işlememiş. Bu ifade ilk bakışta ilginç gelebilir ama gerçek aslında bu. Bir cemaatin lideri olan Charles Manson, kendisine değil yaptığı konuşmalarla ikna ettiği müritlerine cinayetler işletmiş. Yaklaşık 40 kişinin ölümüne neden olan seri katilin bu yönü ile tarihin kanlı sayfalarına ismini yazdırdığı bir gerçek.

 Charlie Manson
Seri Katil Charles Manson
  1. Katil Zodiac

Tarihin en ilginç seri katillerinden biridir. İlk cinayeti 1969 yılında işlemiş olan Katil Zodiac’ı tarih sayfalarına taşıyan yönü ise hala yakalanamamış olması. Hemen her cinayetinde polisi araması ve kendisini ihbar etmesine rağmen bir türlü yakalanamayan seri katil tam 37 kişi öldürmekle suçlanıyor. Kim olduğu belli olmayan Katil Zodiac’ın ölmüş olabileceği düşünülüyor.

Katil Zodiac
Zodiac’ın Robot Resmi
  1. Karındeşen Jack

Tarihin en ünlü seri katillerinden biridir. Adına kitaplar hatta filmler bile yapılmıştır. Bu kadar ünlü olmasının nedeni ise cinayetleri işleyiş şeklidir. Zira Karındeşen Jack bu zamana kadar 20 hayat kadınını öldürmüş ve yakalanamamıştır. 1888 yılında cinayetleri işleyen seri katilin hakkında tüm delillerin karartılması da kraliyet ailesinden olduğunu ortaya çıkarmıştır.

Karındeşen Jack
efsane olmuş seri katil Jack
  1. Ted Bundy

Tarihte görülmüş en yakışıklı seri katil olarak adlandırılır. İyi eğitimine ve kültürüne rağmen 38 kişiyi vahşice öldürmüştür. Suçu tespit edildikten sonra hakim karşısına çıkarılan ünlü seri katil ilk davasından sonra hapisten kaçmış ve tekrar cinayet işlemiştir. Medyada bir anda yankı bulan haberlerden sonra kadın hayranları oluşan seri katil idam edilerek öldürüldü.

Ted Bundy
En Karizmatik Seri Katil
  1. Dean Corll

Görülmüş en iğrenç seri katillerden bir tanesidir. İlk cinayetini 1970 yılında işleyen ser katil eşcinsel eğilimi nedeniyle ordudan atılmıştır. Ordudan atıldıktan sonra erkek çocuklara tecavüz ettikten sonra öldüren iğrenç seri katil bir arkadaşı tarafından vurularak öldürülmüştür.

Dean Corll
Eski Asker Dean Corli
  1. Carl Panzram

Tarihin gördüğü en psikopat katillerden biridir. 21 kişiyi öldürmekle suçlanan Carl Panzram suçunu kabul etmesi ve suçuna rağmen pişman olmadığını belirtmesiyle gündeme gelmiştir. Birçok kişiye tecavüz eden ve genelde çocukları öldüren seri katil 1930 yılında idam edilmesinden sonra adına seri katil filmi çekilmiştir.

Carl Panzram
Katil Carl Panzram
  1. Elizabeth Bathory

Tarihteki en ünlü kadın seri katillerden biridir. Cinayetleri işleme sebebi ise oldukça ilginç. Zira 40 yaşından sonra yaşlanma korkusu yaşayan kontes lakaplı katil genç kızların kanı ile yıkanınca genç kalacağını düşündüğü için 655 genç kızı öldürmüştür. 1610 yılında cinayetleri işleyen kadın katil soylu olduğu için ceza almamıştır.

Elizabeth Bathory
Çılgın Elizabeth
  1. Albert Fish

Birçok filme konu olan ünlü seri katil genelde çocukları öldürmesiyle biliniyor. Birçok küçük yaşta çocuğu öldürmekle suçlanan seri katilin kurbanlarını yediği de biliniyor. Yakalandıktan sonra elektirikli sandalye ile idam ettirilen seri katil, bu karar için bile kullandığı ifadelerle gündemi sarsmayı başarmıştır.

Albert Fish
Ölümü Bile Tarihe Geçmiş Albert Fish
 
PAYLAŞ