Seni Gelecekte Büyük İhtimalle Zengin Yapacak 8 İş

551

Ülkemizin ekonomik şartları lise çağından itibaren birçok kişinin geleceğe yönelik iş kaygısı yaşamasına neden oluyor. Hatta bu iş kaygısı nedeniyle birçok kişi sevmediği, belki de nefret ettiği mesleklerde çalışıyor. Üstelik yüksek kazançların elde edilemediğini de biliyoruz. Lise çağından itibaren başlayan bu baskıyla hemen her genç iyi bir üniversiteye gitme, üniversiteden sonra iş arama kaygıları gibi olumsuzlukları yaşamaya başlıyor. Tüm bunlar acı gerçekler. Hatta toplumun büyük bir bölümünün bu baskıyla yaşadığı da bir gerçek. Ama tüm bunların dışında çok kazandıracak belki biraz zorlayacak ama sonunda mutlu olmanızı sağlayacak işlerde yok değil. Özellikle risk almayı göze alanlar için birkaç iş fikri var. Peki, gelecekte gerçekten iyi kazançlar elde edebileceğin bu işler neler? Bakalım ne gibi alternatifler var.

1Salyangoz Çiftliği

Salyangoz Çiftliği
Salyangoz Çiftliğiyle geleceğe yatırım

Adını yeni yeni duyurmaya başlayan bu iş sektörü özellikle İngiltere bölgesinde büyük ilgi görmeye başladı. Salyangozları yetiştirmek için özel bir çiftlik kuruluyor. Kurulan bu çiftlik için yurt dışında özel alanlar oluşturuluyor ve hava şartları, toprak ve benzeri öğeler ona göre hazırlanıyor. Ülkemizde yaygın olmayan bu meslek grubunun bizim açımızdan şöyle bir avantajı var. Yurt dışında yüksek ücretlere sağlanan bu doğal şartlar ülkemizde zaten mevcut. Bu nedenle yetiştiricilik yapıp ihracatla çok büyük bir firma olmak çok daha basit. Bu alanda genelde salyangoz yumurtalarının ihracatıyla binlerce dolar kazanmanız mümkün.

2Yazılım Geliştiriciliği

Yazılım Geliştiriciliği
Yazılım Geliştiriciliği mesleği

En büyük geleceğe sahip olan mesleklerden biri yazılım geliştiriciliği. Teknolojinin hakim olduğu bu zamanlarda yazılım geliştiricilere ne kadar ilgi arttığını ortada. İlerleyen yıllarda bu alana duyulan ihtiyaç daha da artış gösterecek. Yani yazılım geliştiricisi olursanız ya da bu alanda bir iş yeri açarsanız yakın gelecekte zengin olma ihtimaliniz var.

3İş Güvenliği Uzmanı

İş Güvenliği Uzmanı
İş Güvenliği Uzmanı mesleği

Yeni yeni adı duyulmaya başlayan bu mesleğin ilerleyen zamanlarda en çok kazandıran meslekler arasına gireceği söyleniyor. Bu durumun nedeni ise artık işletmelerin iş güvenliği uzmanı almalarının zorunlu hale geldiği. Bu alanda açılabilecek bir şirketin gelecekte zengin edeceği sadece bu bilgilerle bile kesin. Çünkü uzmanlara teklif edilen maaşlar 10 bin TL civarını bulabiliyor.

4Profesyonel Gamer Olmak

zengin olabileceğiniz meslekler
Profesyonel Gamer

Hemen herkesin hayali olacak olan bu meslek geleceğin en popüler meslek grupları arasında yer alıyor. Daha şimdiden bu alanda çalışanların oldukları ve dev şirketlerin bu çalışanlara muhtaç oldukları da bir gerçek. Tek yapmanız gereken ise yeni oyunları sürekli oynayarak test etmek. Bu iş için biraz olsun kodlama bilmenizde de yarar var. Gelecekte de birçok oyun şirketinin bu alanda bir departman oluşturacakları da belirtiliyor.

5E-Ticaret Sitesi Kurmak

zenginlik getirecek meslekler
E-Ticaret Sitesi Kurma 

Aslında bu meslek grubunun şuan bile popüler olduğunu söyleyebiliriz. İnternet üzerinden alışveriş giderek yaygınlaşmasıyla beraber artık E-ticaret işi de giderek daha fazla kazandırmaya başladı. Yalnız bu konuda bilmeniz gereken bir şey var o da E-Ticaret işinin çok kolay olmadığı. Genel olarak böyle bir algı var. Oturduğunu yerden para kazanabiliyormuşsunuz gibi gelebilir. Ama aslında çok sıkı bir çalışma yapmanız gerekli. Ancak bu şekilde siteyi başarıya ulaştırabilir ve geleceğin zenginleri arasına girebilirsiniz.

6Mobil Uygulama Geliştiriciliği

Mobil Uygulama Geliştiriciliği
Mobil platformlar için iş kurmak

Teknoloji çağında en çok kazandıran meslekler elbette ki teknolojiye yönelik meslekler. Akıllı telefonlarında yaygınlaşmasıyla beraber mobil uygulama geliştiriciliği de büyük önem kazanmaya başladı. Bu alanda bir firma açmanız ve geleceğe yatırım yapmanız da mümkün. Bu meslek grubunun ciddi ücretler kazandıracağı kesin.

7Bombus Arıcılığı

Bombus Arısı
Bombus Arıcılığı

Daha önce duymadığını düşündüğüm mesleklerden biridir Bombus aracılığı. Son dönemde sahte balların ortaya çıkması nedeniyle artık devlet bile arıcılığa destek vermeye başladı. Devlet desteği alabileceğin bu meslekte balın değerli olmasından dolayı da kısa sürede zengin olmak mümkün.

8Su Piresi Üreticiliği

Su Piresi Üretimi Ve Bakımı
Su Piresi Üreticiliği

Her ne kadar tehlikeli mesleklerden biri olsa da su pireleri yemlemede en çok tercih edilen canlılar oldukları için geleceği olan bir girişimcilik. Üstelik bu meslekte tek yapmanız gereken birkaç akvaryum oluşturmak. Tabi daha sonra işler büyüdüğünde daha fazla akvaryuma ihtiyacınızın olacağını da söylemeye gerek yok. Bunlarla beraber mesleğin bir kötü yanı var her ne kadar geleceğe yönelik bir meslek grubu olsa da ülkemizde pek tercih edilmiyor. Bu nedenle daha çok yurt dışı tabanlı çalışma yapmak kısa sürede zengin olma ihtimalini doğuruyor.

 
PAYLAŞ