Sadece Looney Tunes Taso Oynamış Olanların Bileceği 6 Şey

1069

Şimdiki gençler ellerinde cep telefonu, tablet bıt bıt asosyal bir biçimde oyun oynaya dursun bizim küçüklüğümüzde belki de dünyanın en basit ve eğlenceli oyunlarından biri olan tasolar vardı. Cips alındığında heyecanla içini açıp acaba taso var mı diye bakardık. Hatta cips paketini açmadan üstten mıncıklayarak taso aramaya çalışan arkadaşlar bile vardır ancak bunu yaparken bakkala yakalanmamanız büyük önem arz etmektedir. Aksi halde “cipsi param parça ettin lan” diye kovalamaca yaşayabilirsiniz.

1) Tasonun Kralı Looney Tunes tasodur

01-Looney-TunesSonrasında çıkan Flintstones (Çakmaktaş) taso, dönen taso, pokemon tası vs. hiçbiri Loney Tunes tasonun yerini tutmaz. Sadece dedelerinin adını yaşatan yeni nesil evlatlar olabilir.

2) Her tasonun değeri farklıdır

super taso1 süper taso 2 normal taso değerinde, 1 mega taso ise 5 normal taso değerindedir.

3) Taso oyunu bir kültürdür

taso-oyunuHer ne kadar tasonun resmi oyunu üst üste konup tasoları devirerek oynanan bir oyun olarak anlatılsa da gerçek hayatta bir taso yere konarak diğer taso ile köşesine bastırılır. Tasonun öbür yüzünü çevirmeyi başaran tasoyu kazanır.

4) Hilecilere dikkat etmek gerekir

526x297-ZqfBazı uyanıklar tasonun kenarını kalemtraş ile törpüleyerek yuvarlak bir hal almasını ve ters çevrilmemesini sağlamaya çalışır. Bu tarz uyanıklara dikkat edilmelidir.

5) Cips taso için midir, taso cips için midir?

Cipsler içinden taso çıktığı için alınır. Hatta bazı arkadaşlarınızın anneleri cips zararlı olduğu için yemesine izin vermez. Taso uğruna o cips alınır ve çöpe dökülür.

6) Mutluluk bir taso uzaklığınızda

91770922

Mutluluk bir cipsin içinden iki tane taso çıkması (hele de ikisi birden mega taso ise), mutsuzluk ise cipsin içerisinden taso çıkmamasıdır.

(Bonus – Kötü haber) Tasolar artık antika değerinde

GGFtUIVKDjZZxcU-800x450-noPadAh keşke annemiz/babamız o tasoları atmayıp saklasaydı. Şimdi ilan sitelerinde koleksiyonerler kapış kapış satın alıyor.

 
PAYLAŞ