Kuş Bakışı Manzarasıyla Sizi Etkileyecek 10 Şehir

777

 

Bir kuş kadar özgür olduğunuzu hayal edin ve bir dakika gözlerinizi kapatın. Eminim ki en çok görmek istediğiniz şehirlerin, ülkelerin hatta okyanusların üzerinde çılgınlar gibi uçardınız. Herkesin dünyada merak ettiği noktalar vardır. Sizlere belli başlı şehirlerin kuş bakışı görünümünü sunacağız. Bakın kuşlar ne kadar şanslı.

1. Central Park – A.B.D.

1

Central Park, Amerika Birleşik Devletlerinin New York eyaletinin tam olarak merkezi konumundadır. Etrafı gökdelenlerle dolu muazzam bir kalabalığın, beton yığınının ve trafiğin ortasında yemyeşil bir doğal mirastır. Korunduğu için henüz hiçbir yapı yapılamamaktadır. İşte esrarengiz manzarasıyla karşı karşıyasınız.

2. Giza Piramitleri – Mısır

2

Piramit denildiğinde akla gelen ilk adres elbette ki Mısır. Giza piramitlerini de duymuşsunuzdur. Şimdiye kadar hangi görsellerini gördünüz bilmiyoruz ancak kuş bakışı piramit manzarası gayet cezbedici duruyor.

3. Marina Bay – Dubai

3

Dubai son 20 yılın en çok yatırım alan bölgesi diyebiliriz. Tüm petrol zenginlerine Dubai caddelerinde rastlayabilirsiniz. Gerçekten ihtişamlı gökdelenler, spor arabalar, lüks yaşam gibi ölçütlerin merkezi konumuna geldi. İsterseniz birde buradan bakın.

4. Amsterdam – Hollanda

4

Avrupa denildiği zaman Hollanda, Hollanda denildiği zamansa Amsterdam kaçınılmazdır. Özellikle birasıyla meşhur olan eğlence şehri birçok turisti her yıl ağırlıyor. Eğer Avrupa tatilinizde Amsterdam ile ilgili soru işaretleriniz varsa gidermek için size bir fotoğraf göstereceğiz. Bu muazzam manzaradan sonra kesinlikle Amsterdam’ı tatil planlarınıza dahil edeceksiniz.

5. Paris – Fransa

5

Fransa’nın bel kemiği diyebiliriz Paris için. Hele tüm ihtişamıyla bizi selamlayan Eyfel kulesi. Ancak Eyfel dışında farklı bir ambiyansı da yok değil. Özellikle kuş bakışı bakıldığında şehrin efsanevi mimarisiyle göz göze geliyorsunuz. Ölmeden önce kesinlikle görmeniz gereken şehirlerin arasına girecektir.

6. Bern – İsviçre

6

Yaşam standartlarının yüksekliği denildiğinde akılda ilk uyanan ülkelerden birisi İsviçre’dir. Gerçekten de refah seviyesi ve insan kalitesi bakımından gıpta edilesi bir pozisyondalar. Fakat sadece bununla değil tarihi mimarisi ve bunu koruyabilmeleriyle de takdiri hak ediyorlar. Bern manzarasını gördüğünüzde sizde büyüleneceksiniz.

7. Mexico City – Meksika

7

Olabildiğince geniş bir alanı en yamaç bölgesine kadar değerlendirmiş bir yapı yığını. Her ne kadar tamamı betondan oluşan bir şehir gibi gözükse de bir çekiciliği var. Her şehirde bu tarz yamaçlara kurulu bina bloklarına rastlayamazsınız. Burası gerçekten insandan geçilmiyor ve kesinlikle görülmesi gereken yerlerin arasında yer alıyor.

8. Barcelona – İspanya

8

Hayatınızda gördüğünüz en muazzam düzene sahip olan şehir hangisi? Eğer düzenli bir şehir yapısına rastlamadıysanız, hele Türkiye’de yaşıyorsanız görmeye alışık olmadığınız bir manzarayla karşı karşıya kalacaksınız. Barcelona şehri baştan aşağı bir düzen abidesi. Fotoğrafa bir süre bakınca simetri isteğinizde artış olabilir.

9. Niagara Şelalesi – Kanada

9

Oldukça fazla şehir manzarası gördük. Peki biraz doğallığa ne dersiniz? Mesela doğal güzelliklerden Nİagara şelalesini hiç böyle gördünüz mü? Oldukça etkileyici bir manzaraya sahip olan şelale aynı zamanda Kanada’nın en gösterişli manzarası diyebiliriz.

10. Şangay – Çin

10

Dünya nüfusunun büyük çoğunluğuna ev sahipliği yapan Çin anıldığı zaman akla ilk olarak Şangay gelir. İstanbul gibi bir mega kent olduğunu hatırlatmakta fayda var. 15 milyonun üzerinde insanın yaşadığı bu şehirde hiç boş alan göremezsiniz. Eğer kalabalıktan hoşlanıyorsanız mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerler arasında başı çekiyor.

 
PAYLAŞ