İnsanı Harika Hissettirecek Ütopik Patron Lafları

389

Sizde iyi biliyorsunuz ki patronlarımızdan güzel laflar duymak oldukça zordur.Duymak istediklerimizi iyi bilirler,inadına da onları dillendirmez,mevzunun yanından dahi geçmezler. Hadi gelin, birlikte bakalım patrondan duymanın bu kadar zor olduğu ama bizi çok sevindirecek laflara:

1Maaşına zam

Bu lafı duymak için yıllarca bekleyenler var.Patron, içinde zam geçen bir cümle kullansın diye ağzının içine bakıyoruz, halbuki sana zam yaptım dese sevinmek ne kelime amuda dahi kalkarız.

2Bugün çok çalıştın yarın gelme

Eğer böyle düşünceli bir patronunuz varsa,kıymetini bilin nesilleri tükeniyor. Zira bu devirde böyle düşünceli patron pek kalmadı. Şayet patronum bana böyle bir şey dese mutluluktan gözlerim dolar,o derece 🙂

3Terfii aldın

Uzun vadede bizi en çok sevindirecek haberlerden biridir terfii almak. Hepimiz bu hedeflerle girmiyor muyuz zaten işe. Terfii alsak, oooh değmeyin keyfimize.

4Bugün erken çıkabilirsin

Nesilleri tükenme tehlikesi yaşayan düşünceli patronlardan duyabileceğiniz 2. cümlede budur: ” Bugün erken çıkabilirsin.” Hani olur da bir gün şaşar beşer bu lafı sizde duyarsanız kendinizi çok kaybetmeden içten içe sevinin.Malum, genelde patronlardan “biraz daha mesaiye kalsan olur mu?” cümlesini duymaya alışık olduğumuz için şimdi ters etki yaratmasın bünyede.

5Aferin,kaptın bu işi sen

Kaptım ben bu işi tabii ya kapalı 5 yıl oldu ama söylemek aklınıza yeni geldi sevgili patronum. Olsun, zamanın bi’ önemi yok pofpoflanmak tabii ki hoşumuza gitti.

6Sana şirket arabası tahsis edelim

“İşe gidip gelirken çok zaman kaybediyorsun,metrobüslerde/otobüslerde heba oluyorsun sana bir araç tahsis edelim de onunla gidip gel artık. Mesai bitiminde de gezersin hem. ”
Ah canım ya, ne kadar da düşünceli bir patron.

7Senden memnunuz şu projede de senle çalışmak isteriz

Bende sizden çok memnunum tabii ki çalışırız hele şu şartları bi’ konuşalım.

8İkramiye Vereceğiz

Zam bir bu iki. Bayılırız, ölürüz,biteriz. Para ile ilgili olan her şeyi çok severiz, patronlar ise hiç sevmez o ayrı.

 
PAYLAŞ