Genç Yaşta Ölen Ünlü Yıldızlar

705

Çoğunu çevirdikleri filmlerden, unutulmaz sahneleri ile hatırlıyoruz. Hızlı yaşa genç öl, sözünü doğrularcasına bir hayat süren bu ünlülerin çoğu 30 yaşını bile göremeden hayata veda ettiler.

1. Amy Winehouse (14 Eylül 1983 – 23 Temmuz 2011)

Olağanüstü bir gırtlağa sahip olan İngiliz şarkıcı ve söz yazarı Amy Winehouse, soul ve caz müzik türlerinde ortaya koyduğu eserleri ile tanınıyordu. Popüler olduğu ilk günden itibaren adı uyuşturucu ve alkolle anılan, çeşitli sorunları, hastalıkları sürekli gündemi meşgul eden Amy Winehouse, çok genç bir yaşta evinde ölü bulundu. Ölüm nedeninin aşırı dozda uyuşturucu alımından kaynaklandığı sanılmaktadır.

The Influence of Amy Winehouse | burrunjorsramblesandbabbles

2. Heath Ledger (4 Nisan 1979, 22 Ocak 2008)

Gelecek vadeden Avustralyalı akademi ödülü sahibi oyuncu evinde reçeteli ilaçların yanlış kullanılması sonucu ölü bulundu. En son 2006 yılında çekimi başlanıp 2008 yılında tamamlanan “Kara Şövalye Geri Döndü” filminde Joker karakterini canlandıran oyuncu, bu filmin yayınlandığını göremeden hayatını kaybetti. Ölümünün ardından oyuncuya bu filmdeki rolü nedeniyle başta Oscar olmak üzere birçok ödül verildi.

1251304113_heath_ledger_290x ...

3. Brad Renfro (25 Temmuz 1982-15 Ocak 2008)

Biz onu daha çok “Kardeş Gibiydiler” filmindeki rolüyle tanıyoruz. Daha küçük yaşlardan itibaren oyunculuk yapan ve uyuşturucunun zararlarını anlatmak için birçok programda yer alan oyuncu, aşırı dozda eroin aldığı için 15 Ocak 2008 tarihinde evinde ölü bulundu. Brad Renfro en son “The Informers” adlı filmde rol almıştı. Öldüğünde 25 yaşındaydı.

What Ever Happened To.. the young cast of Sleepers? | Showbiz Geek

4. Kurt Cobain (20 Şubat 1967 – 5 Nisan 1994)

Nirvana grubunun vokali ve gitaristidir. Yaşadığı dönemde X kuşağının öncüsü olarak kabul edilen Cobain, daha çok çalkantılı hayatıyla öne çıkmış olmasından dolayı duyduğu öfke, eroin bağımlılığı ve yaşadığı hastalıklara bağlı olarak geçirdiği ruhsal bunalımlar sonucunda kendini 1994 yılında av tüfeği ile vurarak öldürmüştür.

Listen to Kurt Cobain's Isolated Vocals for Nirvana's “Smells Like ...

5. Brandon Lee (1 Şubat 1965 – 31 Mart 1993)

Bruce Lee’nin oğlu olup, rol aldığı “The Crow” filminin setinde yanlışlıkla doldurulmuş bir silahtan çıkan kurşunlara hedef olarak ölmüştür. Filmde Eric Draven adlı kahramanı canblandıran Lee’nin ölümü filmin bitmesine bir hafta kala gerçekleşmiş olup, onun ölümünün ardından kalan sahneler için bilgisayar tekniğindne yararlanılmıştır. Brandon Lee ölmeseydi 2 hafta sonra evlenecekti.

Películas de Brandon Lee (Filmografía) - L3DO

6. James Dean (8 Şubat 1931-30 Eylül 1955)

24 yaşında bir araba kazasında hayatını kaybeden oyuncu “Asi Gençlik” ve “Cennetin Doğusu” gibi klasikleşmiş filmlerde rol almış, ölümünün ardından efsaneleşmiştir. İlk baş rolüyle Oscar’a aday da gösterilen Dean, aynı zamanda Empire Dergisi’nin düzenlediği bir ankette en çekici film yıldızları arasında 6. sırada yer almış, kendisinden sonra birçok aktöre rol model olmuş bir isimdir.

James Dean Photos - AMC

7. Marilyn Monroe (1 Haziran 1926-5 Ağustos 1962)

60’lı yılların seks sembolü olarak kabul edilen ve ünü hala günümüzde de devam eden Monroe son yıllarında Robert Kennedy ile yaşadığı çalkantılı aşkla gündemdeydi. Evinde aşırı dozda uyku hapı alarak intihar ettiği düşünülen genç yıldızın aslında Kennedy’in çok önemli bir sırrını ifşa etmemesi için öldürüldüğü de söylenmektedir. Monroe’nun nasıl öldüğü bugün bile hala gizemini korumaktadır.

The Case Files: Marilyn Monroe | The Pursuit of Sassiness

8. Paul Walker (12 Eylül 1973-30 Kasım 2013)

Hızlı ve Öfkeli serisinin yakışıklı ve ünlü aktörü. Bu filmden sonra birçok aksiyon filminde yer alan en son serinin son filminde rol alırken geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden ünlü aktörün bazı sahneleri daha sonra bilgisayar yardımıyla tamamlanmış, bazı sahnelerde de erkek kardeşi oynatılmıştır. Paul Walker öldüğünde 40 yaşındaydı.

Furious 7' Features 'Touching' Paul Walker Tribute (Video)

9. Brittany Murphy (10 Kasım 1977-  20 Aralık 2009)

8 Miles, The Dead Girl, Sin City gibi filmlerde adını duyuran ünlü yıldız Brittany Murphy, evinde yarı baygın halde bulundu ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Sanatçının ölümünün ardından yapılan otopsilerde kanında zehirli maddelere rastlaması olayın cinayet mi olduğu kuşkularını ortaya çıkarmıştır. Murphy’nin yakın arkadaşı ünlü yıldızın uzun süredir uyuşturucu sorunu olduğunu ve böyle bir sonu beklediklerini söyledi.

Brittany Murphy likely poisoned, lab report says : Truth Frequency ...

 
PAYLAŞ