Gelecekte Ünlü Olabilmen İçin İzlemen Gereken 15 Kural

410

Aslında temel anlamda ünlü olabilmek için biraz şansa ihtiyacınız var. Fakat şans yüzünüze güldüğünde bazı kuralları çoktan yerine getirmiş olmanız gerekebilir. Genellikle bayanlar için geçerli olan bu gelecekte ünlü olma durumu aslında erkekler içinde var sayılabilir. Biz yine de her iki cinside ilgilendiren bir derleme yaptık. 15 kuralda gelecekte ünlü olmanın geçiş notlarını bir araya getirdik.

1. Vücudunuzu Sergilemekten Kaçınmayın

Bu bayanlar için dekolteyken erkekler için kas ve vücut yapısı olabilir. Genellikle dekolte tercih eden bayanların bu konuda bir adım önde olduklarını söyleyebiliriz. Nitekim ünlü olabilmenin altın vuruşlarından bir kaçını yapabilmek için bu şart.

1

2. Farklı Tarzınla Dikkat Çek

Sıradan bir görüşün varsa ne yazık ki şansın yarı yarıya düşer. Ancak bunu değiştirmek senin elinde diyebilirim. Eğer kendine güveniyorsan ve taşıyabileceğine eminsen farklı tarzlar denemelisin. Sonucun ne olacağını bilemeyiz ama dikkat çekmek için farklı bir tarza ihtiyacın olacak.

2

3. Yaşanan Sosyal Olaylara Tepki Göster

Eğer yaşanan olaylara tepki gösterirsen insanların seni fark etmesini sağlarsın. Burada verdiğin tepkinin boyutu ve yaptığın tespitler büyük önem taşıyor. İnternetin hayatımızda önemli bir yer kapladığını düşünürsek bu noktada sosyal medyayı sosyal olaylara vereceğimiz tepkiler vasıtasıyla kullanabiliriz.

3

4. Bir Zümreyi Hedef Alan Düşünceni Açıklarken Dikkatli Ol

Yapacağın açıklamalarda herkesi kazanmak zorunda olduğunu unutma. Eğer gelecekte ünlü olmak istiyorsan sözcüklerini kesinlikle iyi seçmelisin. Dikkat çekmek için böyle bir söylemde bulunabilirsin, dikkat çekmeyi de başarabilirsin. Ama bu ters tepebilir.

4

5. İkili Diyaloglara Tamam Ama İkili Polemikler Sana Göre Değil

İkili diyaloglara istediğin kadar girebilirsin ancak işin rengi değiştiğinde oradan uzaklaşmalısın. Gerek gerçek hayatında gerekse sosyal ortamda polemikler her zaman negatif puandır. Bu açıdan bakarak sadece ikili diyaloglara girmen gerekiyor.

5

6. Giydiklerin Kişiliğini Yansıtır. Sergilemekten Kaçınma

Bir tatil ya da akşam yemeği, Pazar gezmesi ya da sıradan bir iş kıyafeti olsun. Tamamen senin kişiliğini yansıtman için bir fırsattır. Giydiklerini fotoğraflayarak insanların beğenisine sunmaktan çekinme. Bu sana artı bir puan olarak geri dönecektir.

6

7. Sosyalliğini Sosyal Medyayla Değil Gerçek Hayatında Göster

Sosyal medya senin ne kadar sosyal bir insan olduğunu sadece sergilediğin bir yer olarak kalsın. Sakın gününün büyük bölümünü sosyal medyada geçirerek ikili diyalog ve dikkat çekme kurallarını uygulamaya kalkma. Çünkü tek başlarına hiçbir işe yaramayacaklar.

7

8. Lüks Her Zaman Bir Numaran Olsun

Yaşayacağın hayat ve hayatının standartları hep lüksten yana olsun. Bu sayede zaten ünlü olmaya aday olduğunu kanıtlamış olursun. Aynı zamanda kalitenin de bir göstergesi olarak dikkat çekmeyi başarır.

8

9. Mekanlar, Çevrendekiler ve Eşyalar Her Zaman Dikkat Çekmeli

Bu noktada her zaman lüks mekanlara takılman gerekecek. Aynı zamanda çevrendeki insanlara ve bulundurduğun eşyalara da ekstra özen göstermelisin. En basit örnekle, ünlü olmak istiyorsan biraz gösteriş budalası olacaksın. Uzun vadede işe yaradığını göreceksin.

9

10. Yaşanan Bir Olayın Kahramanı Olmak

Yaşayacağın ya da yaşanan bir olayın kahramanı olmaya özen göster. Olay olacak doğum günü partisi senin olsun, tekne turunu sen organize et, alışverişe sen çık.

10

11. Mutlaka Gülmelisin

Gülmek her sektörde başarının anahtarıdır. Ama bir gün ünlü olmaktan bahsediyorsan bu 14 kuralın başına gülmeyi koyabilirsin. Çünkü asık yüzle diğer 14 kuralı yapman bile seni bir noktaya ulaştırmayacaktır.

11

12. Karşı Cins Kadar Hemcinslerinden Takdir Toplamalısın

Bir başarı elde ettiğini anlamanın en kolay yolu karşı taraftan gelecek tepkidir. Ancak karşı cins her halükarda başarınızı görebilir. Esas başarı hemcinslerinizden gelecek olumlu tepkilerdir.

12

13. İlgili Ve Becerikli Olduğunuz Konuların Üzerine Yoğunlaşın

Eğer becerikli olduğunuzu düşündüğünüz artı bir yönünüz varsa bunu geliştirmek adına her yolu deneyin. Ünlü olmak için çıktığınız bu yolda size pozitif değer katacak yegane unsurlardan birisidir.

13

14. Yeteneklerinizin Üzerine Gidin Ve Başarın

Piyano çalmak mı? Resim yapmak mı? Şarkı söyleyip dans etmek mi? Hiç fark etmez. Yeteneğinizi geliştirebildiğiniz sürece ünlü olmaya bir adım daha yaklaştınız demektir.

14

15. Tüm bu kuralları yerine getirdikten sonra sizin artık keşfedilmeniz gerekiyor. Bunun için kuralları dikkate alarak bazılarını tekrar tekrar yapmanız gerekebilir. Aynı zamanda bir takım sansasyonel olaylar yaratarak ekstra bir gündem olma çabası içine girebilirsiniz.

15

 
PAYLAŞ