Gece Sevgilisi ile Baş Başa Kalabilmek için Kızların Ailesine Söylediği Beyaz Yalanlar

479

Yarın tanışma yıl dönümümüz ve sevgilimizle onu kutlayacağız. Özel bir gün,  epey de hazırlık yapmış.Onunla zaman geçirmek istiyoruz ama karşımızda aile gibi bir engel faktörü var. Birşeyler yapıp yarın için izin almamız lazım. İşte tam bu noktada işimize yarayacak  7 beyaz yalan:

1Arkadaşlarla ders çalışacağız

Ailelerimizin en zaaf noktası derslerdir. Ders, okul diyince akan sular durur. Dersten başarısız olmamızı istemezler bu yüzden bu beyaz yalan işimize yarayabilir.

2Mervelerde kalacağım

Tanıştırayım en yakın arkadaşımız ,ailemizinde tanıdığı  Merve. Kız kıza pijama partisi yapıp,dedikonun belini kıracağız, bunda yanlış bir şey yok ki. İzin vermemeleri için bi’ neden de yok.

3Proje var okulda sabahlayacağız

Özellikle mimarlık, şehir ve bölge planlama öğrencileri iyi bilirler ki projeler son derece önemlidir ve o projeler için sabahlara kadar günlerce uğraşılır. Eğer sizde bu bölümlerin öğrencilerindenseniz bu bahaneyle izin almanız daha da kolay.

4Kütüphanede olacağız

Sizinde okulunuzda  İTÜ deki gibi 24 saat açık olan bir kütüphane varsa izin almamanız için pek sebep göremiyoruz biz.

5Gece vardiyası var

Eğer çalışıyorsanız yarın için bir arkadaşınızın rahatsızlandığını onun için size gece vardiyası yazdıklarını söyleyebilirsiniz,patronunuzu arayıp kontrol edecek değiller ya.

6Okul gezisi var

“Okul 2 günlük bir gezi düzenliyor,mutlaka gitmem lazım. Fabrikalar falan da gezilecek hem. İş ortamını görmem için çok iyi olacak,anne lütfen.”

7Şehir dışında kongre var

Şehir dışında sektörle ilgili bir kongre var ve şansa bak ki bizde görevlendirilmişiz.Katılmazsak olmaz.

 
PAYLAŞ