En Tehlikeli 25 Köpek Cinsi

2208

Bir köpeğe tehlikeli demek için çok farklı faktörler göz önüne alınabilir tabi meşhur bilim adamlarımız ve araştırmacılarımız bunların neler olduğu hakkında kanlı bıçaklılar. Bu yüzden bu köpek cicidir, bu köpek kötüdür acıdır demek delikanlılığa sığmaz. Tabi böyle olmasına rağmen bazı köpeklerin diğerlerinden daha tehlikeli oldukları kanıtsanamaz. Hepimizin bildiği gibi bazıları vardır ki sanki canimizi almaya niyetli. Cinsi ne olursa olsun köpeklere de hak vermek lazım, tek niyetleri sahiplerini memnun etmek; bu yüzden köpek sahipleri cinsleri ne olursa olsun köpek eğitiminde çok dikkatli olmalarını istirham eder ve yine de dayanamayıp 25 en tehlikeli köpeği sunarız;

25Tosa Inu

Tosa Inus: What's Good About 'Em? What's Bad About 'Em?Resimde de gördüğünüz gibi kilosu 60 ile 90 kg arasında boyu da 60 ile 80 cm arasında olabilmektedir. Normalde dövüş köpeği olarak yetiştirilmektedir, çok tehlikeli hatta bazı ülkelerde bulundurulması yasatır bile.

24Amerikan Bandogge


Bandogge Mastiff - Evcil Köpekler
Zaten görünüşünden de anlaşılacağı üzere gayet tehlike duran bu köpek Pit Bull ile Napolyon Mastiff kırmasıdır. Tabi bunu kırmasını oluştururlarken dövüş köpeği olsun diye niyet etmemişler de kardeşim bu iki köpeğin kırmasından ne bekliyordun diye adama sorarlar.

23Cane Corso

Cane Corso Italiano Dog Breed Information and Pictures, Italian ...

Ne kadar da masum bakıyor, yerim seni ben diyeceğiniz bu köpek 45 ile 75 kg arasında olmakla beraber kendisi Mastiff ve Canis Pugnaks kırmasıdır. Olayı söyle anlatıyım Mastiff ve Canis Pugnaks Roma zamanında savaşlarda kullanılan köpeklerdir.

22Teriyer

Güzel Bull Teriyer 3 Resimleri | Bull Teriyer | Hayvanlar Alemi

Bu köpek kafa sekli ile mensurdur böyle bir gariptir, tabi ki yolda karşılaşmak istemezsiniz büyük ihtimalle. Yağsız kas dokusu bulundurmada #1 numaradır. Buna rağmen çok agresif, sinirli değildir kendileri ama kendinden küçük hayvanların ağzını burnunu kırar.

21Rhodesian Ridgeback

Rhodesian Ridgeback - Wikipedia, the free encyclopedia

Sizden gelen sesleri duyuyor gibiyim “Bu mudur lan tehlikeli, bildiğin lessie gibi köpek! ” Öyle değil iste bu resimde gördüğünüz köpek aslen Güney Afrikalı olup sahipleri avlanırken aslanları sahiplerinden uzak tutarlarmış. Çok zeki ve sadik hayvanlar olarak bilinirler, bunları ödül vererek eğitmek gerekir yapmazsanız karanlık yüzlerini keşfetmek durumunda kalırsınız.

20Dogo Argentino

Best Dog for Preppers: The Dogo Argentino | Survival

Dogo Argentino isminden de anlaşılacağı gibi Arjantinli olup, vahşi ayı ve puma da dahil olmak üzere av köpeği olarak geliştirilmiştir. Bu köpekler geliştirilirken insanlara zarar vermemeleri arzu edilmiştir ama Dogo’nun Büyük Britanya’da bulundurulması yasaktır.

19Boer Boel

Alpine Lions

Aslen Güney Afrikalı olup amacı ev ve bahçeyi korumaktır. Bu köpekler ailelerine karşı çok fazla koruyuculardır, herhangi bir saldırı durumunda gözünün yaşına bakmaz atar kendini düşmanın önüne.

18Gull Dong

Gull Dong. Find out all about this rare Pakistani breed.

Gull Dong diğer bir adıyla Pakistanlı Bull Dog olarak da bilinir. Gull Tariyer ile Bully Kutta kırmasıdır. Bu çılgın köpek agresif ve kontrol edilmesi zor olması ile ün salmıştır.

17Basenji

Basenji - Wikipedia, the free encyclopedia

Ne kadar sakin, evcil bir köpek gibi görünse de aslen Afrika merkezli olan bu köpek evcilleştirilmesi en zor ikinci köpektir. Afrika merkez kafasına göre herkes…

16Saint Bernard

Basil the St Bernard rescued from Cypriot hell by barmaid | Daily ...

Bilen bilir çizgi filmlerden hatırladığımız hani birini kurtarmaya gidipte konyak içen köpektir kendileri. İsviçre ve İtalya Alplerindeki iri köpeklerin kırması olup kurtarma köpeği olarak geliştirilmiştir ve bu şekilde kullanılmaktadır. Lakin eğitimsizlik ve kötü muamele ile çok tehlikeli hale gelebilirler.

15Amerikan Bulldog


American Bulldog hakkında yardım gerek! - Sayfa 3
Gördüğünüz gibi çok kaslı olmakla birlikte nazik ve arkadaş canlısı tavırları ile bilinmektedirler ama zaman zaman inatçı davranışlar sergileyebilirler. Neye niyet neye kısmet, aslında Bull Doglar çiftlikte fare, sıçan falan öldürmeleri kaçan hayvanları yakalamaları ve çiftçiliği korumaları için tasarlanmışlardır.

14Danua

Dünyanın En Uzun Köpeği Arizona'da

Zaten resimde de gördüğünüz gibi at gibi olan Danua büyüklüğü ile meşhurdur. Kendileri 1 metre 10 cm ile Dünyanın en uzun köpeği unvanını korumaktadırlar.

13Fila Brasileiro

 Fila Brasileiro (Brazilian Mastiff) Info, Temperament, Puppies ...

Brezilyalı Mastiff olarak da bilinip Brezilyada geliştirilmiştir. Çok gelişmiş takip becerisi vardır, çok agresifte olabilmektedirler. Bu da çoğu ülkede yasaklanmıştır, baksana yiyecekmiş gibi bakıyor.

12Perro de Presa Canario

Presa Canario Dog Breed Information and Pictures, Presa Canarios

Çok kocaman bir ırk olmakla birlikte çiftlikte çalışsınlar diye geliştirilmiştir. Böyle bir köpeğim olsun istiyorsanız, bunları küçük yasta alıp eğitmeniz uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir. Sonra demedi demeyin.

11Akita Inu

Akita - Akita Inu - a breed history of the Akita and Japanese ...

Dedeleri Japon dağlarında yasamakta olup iki cinsi ile ünlüdür Akita Inu (Japon Akita)ve Akita (Amerikalı Akita). Ailesi ile çok yakın olmakla beraber yabancılar için ayni şeyi söyleyemeyeceğiz.

10Boxer

Photo chien Boxer - 878 - Wamiz

Aslında doğalarında agresiflik, kırıp parçalama yoktur ama 1982 ile 2014 yılları arası karıştıkları kanun dişi olaylardan dolayı bu listeye girmeyi hak kazandılar. Normalde 20 ile 30 kg arasında bu eğlence dolu hayvanlar “Kahrolası Federaller” yüzünde yanlış tanınmaktadırlar.

9Wolf Hybrid


wolf-hybrid-0034.jpg
Zaten isminden ve resminden de anlaşılacağı gibi kurt ve köpek kırmasıdır. Bu yüzden davranışları pek kestirilememektedir. Her an olay çıkartabilirler.

8Chow Chow

Chow Chow Dog Breed: Furry Companion Dog | New Dog World

Gayet seviyeli, anlaşılabilir ve bağımsız bir cins gibi görünseler de sahipleri tarafından güvenilir yaklaşım ile büyütülmelidirler. Sonra bu beni niye sevmiyor niye herkese saldırıyor diye bize gelmeyin. Aslen Çinli olup sahiplerine karşı süper koruyucudurlar. Bunlara gerekli egzersizler yaptırılmazsa “bad dog” olurlar.

7Doberman Pinchers

Breed Profile - Doberman Pinscher - PetParent

Dobermanlar sadakat, zeka ve sürekli alarm durumunda olmaları ile meşhurdurlar. Kendileri en iyi koruma köpeği olarak bilinirler, ihtiyaç halinde saldırır, lüzumsuz saldırılar yapmazlar. Aslen Almanya’da geliştirilmiş olan Doberman 30 ile 40 kg arasında değişmektedir. Yabancılar agresif davranışlar sergileyebilmekle beraber sahiplerine karşı herhangi bir olumsuz tavırlarıda görülmemiştir.

6Huskie

SIBERIAN HUSKIES-Siberian HUSKY PICTURES Gallery # 1 Allegro Husky ...

Bu Huskie’yi görüp ben de istiyorum demeyen yoktur herhâlde. Aslen Kuzey Kutuplu olup kızak çekme ve macera yürüyüşlerinde kullanılmaktadır. Bunların canlarının sıkılmasına izin vermemeniz tavsiye edilir, canları sıkıldıklarında çok tehlikeli olabilirler tatlı görünümleri sizi kandırmasın.

5Alaskan Malamute

Alaskan Malamute - Wikipedia, the free encyclopedia

Alaskan Malamute mi aldınız, size tavsiyemiz aman egzersizlerini eksik etmeyin, başınıza büyük sıkıntılar doğurabilirler. Ama bununla her yere gidin koşun, bisiklete binin, dağlara çıkın 10 numara 5 yıldız. Eğitimleri zordur, öyle en tehlikeli köpeklerden biriyle uğraşıyorsunuz, kolay olmasa gerek.

4Rottweiler

Rottweiler | Pictures, Information, and Reviews

Rottweiler çok iyi geliştirilmiş olup genetik olarak sürüleri sürme ve koruma içgüdüleri ile geliştirilmişlerdir. Bunlarda seker gibi havyalardır aslında ama sahiplerinden gördükleri kötü eğitimlerden ötürü çok tehlike hayvanlar haline gelmişlerdir. Eğitim sart…

3German Shepherd

10 Facts About German Shepherd Dog You Need to Know ...

German Shephardi da hepimiz görmüşüzdür zaten Amerikan filmlerinde. K-9 polis birimleri tarafından günümüzde de kullanılmaktadır. Ailesine karşı çok fazla korumacıdırlar, eğitimlerine ayrıca özel gösterilmesi gerekmektedir.

2Pitbull

Pit Bull Dog Breed - Full Details and Price of Fighting Dogs

Pitbulluda bilmeyen yoktur herhâlde hatta Pitbull lakaplı sarkıcı var en kötü onu bilirsiniz. Amerikan Pit Bull Teriyer, Staffordshire Bull Teriyer, Amerikan Staffordshire Teriyer ve Amerikan Bulldog kırmasıdır. Köpek dövüşlerinde sık sık kullanılmakta birlikte A.B.D. deki en tehlikeli köpek olarak bilinmektedir.

1Caucasion Ovcharka

Caucasian shepherd dog on Pinterest | Caucasian Mountain Dogs ...

Asil amacı çiftlikte çalışmak olan Caucasion Ovcharka güçlü, korkusuz ve iddialı olarak bilinmektedir. Tanımadıklarına karşı agresif olabilirler, çok güçlü koruma içgüdüleri ile hareket etmektedirler.

 

 
PAYLAŞ