Çocukken Ölümüne Korktuğumuz Ama Aslında Hiç de Korkunç Olmayan 8 Şey

1273

Çocukların sınırsız bir hayal gücü var. Hayal güçleri sayesinde olmayacak şeyler düşünüp onlardan korkabiliyorlar, tabii kendi uydurmaları dışında ailelerinde tuzu olabiliyor bu durumda.

1Karanlık

Çocukken karanlıktan efsane korkardık.Sanki karanlıktan her an bir şey çıkacakmış  düşüncesi bozuk plak gibi dönüp dururdu  beynimizde.Gece tuvalete ya da su içmeye gidecek olsak  tüm ışıkları yakıp gider,dönüşte de koşa koşa odamıza gelir anca o zaman bir oh çekerdik.

2Öcü

Birçok şeyi tanımlamak için kullandığımız bu öcü, bizim için karanlıktan çıkma ihtimali olan canavarımsı şeylerdi. Sanki bir yere pusmuşta , bizi bekliyor diye düşünürdük.

3Gök Gürültüsü

60761.jpg

Çocukken ufak bir gök gürlemesi bile kalbimizin yerinden çıkmasına yeterdi,hemen koşa koşa annemizin yanına koşardık.

4Çingeneler

“Uslu durmazsan seni çingenelere veririm” diyerek bizi tehdit eden annelerimiz yüzünden onlardan da sebepsizce korkuyorduk.

5Palyaço

Asıl amacı çocukları eğlendirmek olan palyaço bazı çocuklarında korku nedeni. Ağzı yüzü boyalı,garip kıyafetli bir şey. Çocuk aklıyla düşününce korkunç gelmesi normal tabii.

6Ayna

Gündüz hiçbir sorunun olmadığı ama geceleri önünden dahi geçmeye korktuğumuz aynalarda bir şey belireceğini düşünür, hiç bakmadan ortamdan hızla uzaklaşırdık.

7Tuvalet

Özellikle alaturka tuvaletlerde sanki delikten bir şey çıkacakta bizi içine çekecek diye düşünüp, tuvaletlerden de korkardık.

8İğne

Aileler tarafından gene tehdit unsuru olarak kullanılan ” bak sana cıss yaparlar” diye diye kafamızda her an bize iğne yapacak kocaman iğnesi bulunan bir iğneci profili oluşmuştu. Bu yüzden çocukluğumuz boyunca iğnelerden de,aşılardan da hep korktuk.

 
PAYLAŞ